wiewiórka syberyjska posted by on 21 kwietnia 2012

Wiewiórka syberyjska lub wspólne Chipmunk jest wiewiórka , która występuje w całej północnej Azji od centralnej Rosji do Chin i Korei , a Hokkaido w północnej Japonii . Tylko Chipmunk znaleźć poza Ameryką Północną , jest klasyfikowane jako jedyny członek żyjącego z rodzaju Eutamias lub jako członek rodzaju włączając w to całą chipmunks i Tamias. Żyje w leśnych siedlisk z bujnymi understory.

 

Typowe dla Chipmunk syberyjskiego jest pięć białe i ciemne pasy wzdłuż grzbietu. Jest to 18-25 cm długości, z czego jedna trzecia to ogon. Waga dorosłych zależy od pory roku, i jest zwykle 50-150 gramów. Wiewiórka syberyjska jest stosunkowo niewielka w porównaniu z innymi Sciuridae , np. wiewiórkę. Jego formuła jest dentystyczny:

Jej wrogowie to ptaki drapieżne, łasicowatych i koty. W rzadkich przypadkach, wiewiórki syberyjskie mogą rozprzestrzeniać się takich chorób jak wścieklizna przez gryzienie innych zwierząt lub ludzi.

To jest skolonizowana części wschodniej i środkowej Europie z powodu ucieczek z niewoli, i stała się ostatnio szeroko rozpowszechniona w Belgii; istnieją również ostatnie doniesienia z Irlandii.

Zachowanie

Wiewiórka syberyjska jest dobowe gatunek, który żyje w lasach iglastych i mieszanych z bujnymi understory. Jest to dobry wspinacz, ale pozostaje głównie na ziemi. Ma norę, która może być 2,5 m długości i 1,5 m głębokości. Nora składa się z komory lęgowej, kilka komór magazynowych i komory dla odpadów. Wiewiórka syberyjska mieszka w luźnych koloniach, gdzie każdy ma swoje własne terytorium. Terytorium waha się od 700 do 4000 m i jest większa u kobiet niż u mężczyzn, a także jest większa jesienią niż wiosną. Wiewiórka syberyjska oznacza jego terytorium moczem, ale także z ustnych gruczoły na jej policzkach. W przeciwieństwie do jego samotnego życia nie spocznie w parach w zimie i mieszka z treści jego izb pamięci. Żywi się krzewów, grzybów, jagód, ptaków i innych małych zwierząt. [3]

Gody rozpoczyna się po zimowego spoczynku w kwietniu. Po kryciu jego powrotu do samotnego życia. Zakresy ciąży od 35 do 40 dni i cztery do czasami 10 szczeniąt się rodzi. [3]

Captivity

Wiewiórka syberyjska stał domowych, ale potrzebuje dużo miejsca do wspinania i powinien obejmować przestrzeń do odwrotu. Są one mniej aktywne w zimie, ale zwykle nie należą do zimowego snu w ogrzewanych pomieszczeniach w niewoli. Wiewiórki syberyjskie często żyją od 6 do 10 lub nawet więcej lat. Większość zwierząt również urodzone w niewoli staje się oswojony do pewnego stopnia.

Pet wiewiórki cieszyć się orzechy, owoce, warzywa i bloków laboratoryjnych gryzoni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


dziewięć − 2 =